W dniu 17 marca 2017 r. Liceum Ogólnokształcące im. Bartosza Głowackiego po raz kolejny gościło państwa Ewę i Janusza Baryckich, którzy przybyli z multimedialnym wykładem i wystawą prac wszechstronnego polskiego artysty – Zdzisława Beksińskiego. W wernisażu brali udział uczniowie klas pierwszych i klasa II d.
Była to nietypowa wystawa, połączona z wykładem o poszczególnych etapach życia i twórczości artysty, uzupełniona zdjęciami, fragmentami filmów oraz wywiadów. Najwięcej czasu poświęcono licznym wątkom biograficznym twórcy. Swoją nietypowość i nieprzeciętność Beksiński zaznaczał nie tylko poruszaną tematyką, ale także brakiem tytułów swoich dzieł. Według niego, największą wartością dla artysty powinien być kontakt z odbiorcą, który ma prawo do subiektywnej interpretacji. Po ciekawym wykładzie uczniowie wzięli udział w konkursie sprawdzającym zdobytą wiedzę. Dwie zwycięskie osoby zostały obdarowane reprodukcjami prac Zdzisława Beksińskiego. Państwo Baryccy odnieśli się także do filmu o rodzinie Beksińskich pt. „Ostatnia rodzina". Wskazali w nim elementy nieprawdziwe oraz przejaskrawione. Następnie młodzież z Bartosza obejrzała wystawę największych dzieł artysty.
To oryginalne przedsięwzięcie przyniosło uczniom wiele korzyści. Zostali zapoznani z analizą dzieła sztuki, niektórymi kierunkami artystycznymi z przełomu XIX i XX w., ale przede wszystkim poznali niezwykłą twórczość i biografię Zdzisława Beksińskiego - jednego z czołowych polskich artystów współczesnych. Mogli porozmawiać z ludźmi, którzy znali go osobiście oraz mieli kontakt z pracami artysty. Ponadto byli uczestnikami prezentacji unikalnych materiałów dokumentalnych związanych ze Zdzisławem Beksińskim.