OBRAZ TREBLINKI W OCZACH SAMUELA WILLENBERGA

Od początku stycznia 2021 roku na parterze Podziemi Opatowskich znajduje się wystawa rzeźb Samuela Willenberga – świadka zbrodni w niemieckim obozie śmierci Treblinka pn. „Obraz Treblinki w oczach Samuela Willenberga”.

Wystawa 15 rzeźb znalazła się w Opatowie dzięki uprzejmości wdowy po Artyście, Pani Ady Krystyny Willenberg oraz Instytutu Pamięci Narodowej, który sprowadził rzeźby z Izraela i podjął się organizacji ogólnopolskiej ekspozycji.

Samuel Willenberg został wywieziony do obozu w Treblince 20 października 1942 roku. Został uratowany przez kolegę z Częstochowy, ocalały z 6 tysięcy deportowanych z getta w OPATOWIE.

Wystawa, prezentowana w Podziemiach Opatowskich, będzie dostępna do końca lutego. Śledząc obowiązujące obostrzenia, obecnie decydujemy się na prezentację online.

Na stronie internetowej naszej instytucji www.pcktir.opatow.pl oraz portalach społecznościowych będą zamieszczane regularnie materiały prezentujące eksponowane rzeźby.

Zachęcamy do śledzenia publikowanych informacji z nadzieją na możliwość tradycyjnego zwiedzania ekspozycji oraz do udostępniania materiałów celem dotarcia do jak największego grona Odbiorców!